Cik maksā izbrauciens ar jahtu?
25/06
2024

Cik maksā izbrauciens ar jahtu?

Cik maksā izbrauciens ar jahtu? Kāda ir jahtas nomas cena? Šādus un līdzīgus jautājumus uzdod teju ikviens mūsu klients rezervējot jahtu izbraucienam.

Uz jautājumu “kāda ir jahtas izbrauciena cena” ir sarežģīti atbildēt vienā teikumā, jo jahtas nomas cena ir atkarīga no vairākiem faktoriem:

 • jahtas tipa – buru vai motorjahta,
 • jahtas izmēra,
 • jahtas tehniskā un vizuālā stāvokļa,
 • jahtas ražošanas gada,
 • izbrauciena ilguma,
 • viesu skaita izbraucienā,
 • jahtas izbrauciena sākumpunkta,
 • papildus jahtas transfēra nepieciešamības,
 • sezonalitātes,
 • nedēļas dienas,
 • īpašiem apstākļiem maršrutā un tml.

Arī pašu cenu iespējams izteikt dažādi. Piemēram, tā var būt kopējā jahtas izbrauciena cena, vidējā cena par vienu brauciena stundu vai, teiksim, vidējā cena vienai personai konkrētajā izbraucienā.

Tā piemēram, nesen ražotas, svaigas jahtas nomas cena allaž būs augstāka nekā izbrauciena cena ar 10-gadīgu jahtu.

Jahtas veids

Motorjahtas noma izmaksās vairāk nekā buru jahtas noma, jo motorjahtas kustību nodrošina jaudīgi dzinēji, kas patērē salīdzinoši daudz degvielas. Buru jahtai primārā ir vēja enerģija. Arī buru jahtai ir dzinējs, taču tam ir palīgfunkcija, lai būtu iespējama jahtas kustība bezvēja apstākļos vai pret vēju, kā arī lai varētu droši manevrēt ostā.

Jahtas izmērs

Tāpat izbrauciena cenu nosaka jahtas izmērs – jo lielāka un komfortablāka jahta, jo kopējā izbrauciena cena būs augstāka. Tā var svārstīties robežās no 45€/stundā par 30 pēdu buru jahtu līdz 850€/stundā par 60 pēdu garu 2-klāju “flybridge” tipa motorjahtu.
Piebildīsim, ka lielāka jahta spēj uzņemt arī vairāk viesu un, rēķinot cenu vienam cilvēkam, tā var izrādīties ļoti līdzīga vai pat zemāka, salīdzinot ar nomas maksu par mazāku jahtu.

Izbrauciena ilgums

Vistiešāk cenu ietekmē izbrauciena ilgums – jo ilgāks izbrauciens, jo lielāka būs kopējā izbrauciena cena, taču, pieaugot jahtas izbrauciena ilgumam, vidējā stundas cena parasti samazinās.
Piemēram, jahtai “Stars” norādīta cena “no 68€/h”. Tā ir vidējā stundas cena 5 stundu ilgam izbraucienam. Jāpatur prātā, ka īsākam izbraucienam stundas cena vienmēr būs augstāka. Vienas stundas nomas cena šai jahtai ir 100€, bet 2 stundu izbrauciens maksās 160€ jeb 80€/h. Jahtām, kurām piedāvājam stundu ilgus izbraucienus, pirmā stunda vienmēr būs visdārgākā.

Piemaksa par braucēju skaitu

Ir atsevišķas jahtas, kur noteikta papildus piemaksa par viesu skaitu, ja tas pārsniedz noteiktu robežu. Liels cilvēku skaits uz jahtas nozīmē papildus psiholoģisko slodzi jahtas kapteinim gan no sadzīviskiem, gan no drošības aspektiem. Arī jahtas sakopšana pēc izbrauciena, kurā piedalījies liels viesu skaits, prasa vairāk laika un vērības. Atkarībā no jahtas, šī piemaksa ir robežās no 10€ līdz 35€ par katru personu virs noteiktā limita.

Sezonalitāte un nedēļas dienas

Tāpat nomas cenas vasaras karstākajā laikā – jūlija otrajā pusē un augusta sākumā var būt augstākas nekā maijā vai septembrī. Šādu sezonālu cenu veidošanas politiku īstenojam izbraucieniem ar katamarānu Wild Cat 65.
Liela nozīme jahtas izbrauciena cenas veidošanā ir nedēļas dienai. Augstākas cenas tradicionāli ir nedēļas nogalēs – piektdienās, sestdienās un svētdienās, kad pieprasījums ir lielāks. Pārējās nedēļas dienās izbraucieni ir lētāki.

Piemaksa par jahtas transfēru

Kā jahtas nomas cenu ietekmē izbrauciena sākumpunkta vai noslēguma punkta izvēle? Katrai jahtai ir kāda noteikta bāzes vieta, kur tā tiek turēta. Parasti izbraucienus uzsākam un noslēdzam tieši tur, taču Jūs varat pasūtīt braucienu arī no jebkuras citas attiecīgajai jahtai piemērotas piestātnes. Šajā gadījumā būs jāpiemaksā papildus par jahtas pārbraucienu (transfēru).
Klasisks piemērs ir izbrauciens ar Bolderājā vai Mangaļsalā bāzetu jahtu no Rīgas centra. Jahtas nogādāšana līdz Rīgas centram prasa papildus 1 stundu laika un noteiktu piemaksu pie izbrauciena cenas.

Līdzīgi notiek organizējot jahtas izbraucienu no Rīgas uz Jūrmalu vai otrādi. Ja vēlēsities doties šajā maršrutā tikai vienā virzienā, būs jāapmaksā arī jahtas atpakaļceļš, kas kopā brauciena pamatlaiku veido 7 stundas jahtai.

REZERVĒ JAHTU IZBRAUCIENAM TAGAD
Piesaki jahtu, izmantojot rezervēšanas formu. Ja radušies jautājumi, iesākumā ieskaties BUJ sadaļā vai sazinies ar mums!