Kruīzs uz Roņu salu

Kruīzs ar jahtu uz Igaunijai piederošo Roņu salu ir viens no populārākajiem un iecienītākajiem mūsu daudzdienu maršrutiem. Lielā mērā to nosaka salas īpašā gaisotne un piemīlība.

Tradicionālais kruīza plāns

1. diena

 • Ap plkst. 21:00 vakarā dodamies ceļā no Rīgas vai Jūrmalas,
 • 52 jūras jūdžu garš un ap 10 stundām ilgs nakts pārgājiens ar jahtu pāri Rīgas jūras līcim.

2. diena

 • Ap 6:00…8:00 ierodamies Ringsu ostā, Roņu salā,
 • pilna diena uz salas,
 • nakšņošana uz jahtas, teltī, Limo pirtī vai viesu namā

3. diena

 • No rīta ap plkst. 10:00…12:00 dodamies atceļā uz Latvijas piekrasti,
 • Rīgā vai Lielupē ierodamies vakarā ap 20:00…22:00.

Tāpat iespējami arī citi kruīza scenāriji: piemēram, varam ieplānot ceļojumu 3 dienām un burāt tikai gaišajā laikā. Var ieplānot 4 dienas un apmeklēt arī Kuresāri Sāremā salā (igauniski – Kuresaare, Saaremaa) vai noslēpumaino Kihnu salu pie Pērnavas līča.

Neaizmirstams jūras piedzīvojums

Jūras ceļojums ar jahtu uz Roņu salu (igauniski – Ruhnu) allaž ir īpašs, jo tajā savienojas gan burāšanas prieks atklātā jūrā, gan jaunu, interesantu vietu apskate. Sadzīves komforts uz jahtas izbrauciena laikā un gūtie iespaidi lielā mērā būs atkarīgi no jahtas izmēra, vēja apstākļiem un jūras stāvokļa.

Ceļojumam uz Ruhnu piedāvājam gandrīz jebkuru no mūsu jahtām, sākot no 9 metrus garās Carter-30 tipa jahtas, kas varēs uzņemt 4 viesus, līdz lielākajām 43…50 pēdu jahtām ar 8…12 viesiem uz klāja. Savukārt, katamarāns Wild Cat 65 uz Roņu salu aizvizinās arī 20 braucējus. Braucēju skaitu lielā mērā nosaka uz jahtas pieejamo guļvietu daudzums. Ja daļa viesu plāno nakšņot ārpus jahtas, tad iespējams lielāks braucēju skaits.

Katrā tālākā jūras izbraucienā uz jahtas ir viesi, kas vēlās pavadīt vismaz daļu nakts uz klāja, baudot burāšanas eksotiku naktī un palīdzot vadīt jahtu. Kapteiņiem jahtas vadīšana ir rutīna un viņi priecājas par iespēju šos pienākumus uzticēt kādam citam kaut uz neilgu laiku. Tāpat jahtas kapteinis labprāt pamācīs kā jahtu vadīt, noturēt kursā attiecībā pret vēju un kā izbraukt vilni.

Starp citu, iesaistīties jahtas vadīšanā ir labs veids kā tikt galā ar jūras slimību (kinetozi) un tās sākotnējām pazīmēm.

Uz jahtas pat gulēšana ir īpaša – šūpošanās lielākos vai mazākos viļņos patīkami iemidzina. Atkarībā no jahtas kursa pret viļņiem dzirdams noteikts šļakstu ritms un katras izmaiņas jahtas kursā ir jūtamas pēc skaņas vien. To papildina jahtas “kantēšana”, kā arī uz klāja notiekošais – apkalpes soļi, vinču tirkšķēšana un buru “fleterēšana” vējā.

REZERVĒ JAHTU IZBRAUCIENAM TAGAD
Piesaki jahtu, izmantojot rezervēšanas formu. Ja radušies jautājumi, iesākumā ieskaties BUJ sadaļā vai sazinies ar mums!

Ko piedzīvot Roņu salā?

Igaunijai piederošā Roņu sala ir apmēram 5,5 kilometrus gara un 3,5 kilometrus plata. Salas vidū atrodas tās centrs – ciemats Ruhnu, kur satiekas visi salas ceļi. Ostā par nelielu samaksu pieejami velosipēdi. Tos arī parasti ņemam un dodamies apskatīt salu.

 • Roņu salas Svētās Magdalēnas baznīca. 1643. gadā celtā Roņu salas koka baznīca ir viena no vecākajām koka celtnēm Igaunijā un tās celtniecībā izmantotas avarējuša burinieka daļas. Tajā joprojām risinās nozīmīgākie dievkalpojumi. Baznīcas soli ir ieslīpi, lai piemērotos gan bērnu, gan pieaugušo augumam. Labajā pusē no galvenās ejas drīkst sēdēt tikai vīrieši, kreisajā – sievietes un bērni.
 • Roņu salas jaunā baznīca. 20. gs. sākumā, kad uz Roņu salas bija vairāk nekā 250 iedzīvotāju un visiem vecajā baznīcā nepietika vietas, tika nolemts celt jaunu baznīcu. Tā līdzās vecajai koka baznīcai Roņu salas centrā 1912. gadā sāka celt jaunu akmens baznīcu. Tā iesvētīta un atklāta 1912. gada 20. jūlijā.
 • Roņu salas bāka. Salas augstākajā punktā, Haubjerres kalnā slejas Roņu salas bāka. Bākas kniedētais metāla korpuss uzbūvēts 1877. gadā un to projektējis Aleksandrs Gustavs Eiffels – tas pats Eifelis, kurš projektējis Parīzes Eifeļa torni un Ņujorkas Brīvības statuju. Bāka savulaik atvesta pa daļām un uzstādīta Roņu salā. Bākas uguns atrodas 65 metrus virs jūras līmeņa un kuģotājiem redzams vismaz 11 jūras jūdžu attālumā.
 • Limo pludmale un Limo sauna. Salas dienvidaustrumu daļā, salīdzinoši netālu no Ringsu ostas izvietojusies Limo pludmale. Tā ar pazīstama ar savām dziedošajām smiltīm, kas tiešām ir baltas, smalkas un patīkami san zem kājām. Limo tiešām ir brīnišķīga un patīkama vieta Roņu salā. Turpat kāpās, pie pašas jūras uzcelta Limo sauna – neliels, taču mūsdienīgs viesu nams ar pirti un apkurināmo baļļu ārpusē, turpat kāpās ar skatu uz Rīgas līča plašumiem. Limo saunas īres maksa ir ap 160€ par nakti.
 • Kuunsi pludmale. Otra Roņu salas pludmale. Atrodas salas pašā ziemeļu galā ar senu tērauda navigācijas torni krastā. Pludmale te visai nosacīta, jo krasts nosēts ar lieliem akmeņiem. Te bieži vērojami jūras kraukļu jeb kormorānu bari.
 • Roņu salas etnogrāfiskajā muzejā apskatāmi darbarīki un sadzīves priekšmeti, kurus kādreiz lietojuši salas iedzīvotāji. Tostarp 8 tūkstošus gadu vecs roņu mednieku darbarīks, darināts no kvarca, un vecās koka baznīcas vējrādītājs ar pūķa galvu.
 • Sauna Ringsu ostā. Iepriekš piesakot, ostas pārvaldnieks iekurinās nelielo saunu turpat ostas namiņā. Saunas apmeklējums iekļauts ostas maksā. Turpat ostā pieejamas labiekārtotas dušas un tualetes.
 • Vizināšanās ar karsto vannu. Roņsalieši ir atraktīva tauta. Kādā vecā piena mašīnas piekabē – cisternā tie iekārtojuši solīdu apkurināmu baļļu, kurā sasilda ūdeni un tad traktora aizmugurē var baudīt ekskursiju pa salu.
 • Brūklenes. Rudens pusē Roņu salas meži ir bagāti lielām brūklenēm.
 • Sīgas. Šīs lašu dzimtas zivis rudens pusē ir biežas viešņas salas zvejnieku tīklos. Parasti izdodas sarunāt ar vietējiem pāris zivis. Viegli iesālot, jau pēc dažām stundām tās var likt uz sviestmaizēm. Delikatese!

Maltīte uz jahtas jūrā

Jahtas lielākoties ir aprīkotas ar nelielu kambīzi (virtuvi), kurā ir gāzes plīts (plīts virsma ir iekārta, lai viļņos nešūpotos), izlietne, ledusskapis un “lielie” trauki silta ēdiena pagatavošanai. Braucēji uz jahtas parasti paši kopīgi gatavo maltīti sev un arī jahtas apkalpei. Tā uz jūras ir pieņemts.

Sezonas laikā ostā darbojas krodziņš, kur ieturēt maltīti pa dienu. Tiesa brīvdienās, lielā apmeklētāju pieplūduma dēļ, var gadīties, ka krodziņš ir izēsts tukšs burtiskā nozīmē. To der ņemt vērā, plānojot pārtikas krājumus līdzņemšanai. Ja kas būs piemirsts, salas centrā ir divi veikali, kur iegādāties pašu nepieciešamāko.

Kad vislabāk doties uz Roņu salu?

Vēlams izbraucienu ar jahtu uz Roņu salu ieplānot darbadienās. Tad uz salas ir mierīgāk – mazāk apmeklētāju un vairāk iespēju, lai izbaudītu Roņu salas šarmu. Īpaši patīkami tur ir septembra sākumā, kad laiks vēl pieturas silts, bet cilvēku – ievērojami mazāk.

Cik maksā kruīzs ar jahtu uz Roņu salu?

Atkarībā no izvēlētās jahtas, kruīza cena uz Roņu salu ir robežās no 500€ par nelielu 30 pēdu jahtu 4…5 personām līdz 850€…1300€ par lielajām 43…50 pēdu jahtām 8…12 personām. Parasti cenā iekļauta jahta, kapteiņa pakalpojumi, ostas maksa un degviela.

Ko iesakām ņemt vērā plānojot braucienu?

Lai kruīzs uz Roņu salu visiem būtu patīkams un drošs, galīgo lēmumu pirms došanās jūrā, pieņem jahtas kapteinis. Tas saistīts ar laikapstākļiem – vēja virzienu un ātrumu izvēlētajā datumā. Laika prognoze kļūst gandrīz ticama ne agrāk kā 3 dienas iepriekš. Braucienā jāņem līdzi derīga pase vai ID karte, jo Roņu sala ir Igaunijas teritorija.

REZERVĒ JAHTU IZBRAUCIENAM TAGAD
Piesaki jahtu, izmantojot rezervēšanas formu. Ja radušies jautājumi, iesākumā ieskaties BUJ sadaļā vai sazinies ar mums!

→ Citi jahtas izbraucienu maršruti