“Baltās Kāpas smaids”

3 stundas svaiga gaisa uz jahtas Jūrmalas un Lielupes gleznaino ainavu kokteilī

Lielupes Baltā kāpa ir unikāls dabas veidojums Jūrmalā, Lielupes labajā krastā burtiski pāris kilometrus no ietekas jūrā. Augstā balto smilšu nogāze paveras jau iztālēm gan burājot ar jahtu jūras piekrastē, gan no iepretim esošā Buļļuciema, gan no Lielupes dzelzceļa tilta.

Lielupes dabiskie krasti un mierīgais plūdums kā magnēts pievelk daudzus mūsu klientus, kuri izvēlas doties izbraucienā ar jahtu. Ja jūsu rīcībā ir 3 stundas laika, maršruts no Lielupes jahtkluba līdz ietekai jūrā un tālāk būs lieliska izvēle atpūtai pēc darbadienas stresa.

Ceļā ar jahtu līdz Lielupes ietekai jūrā pavadīsim apmēram 40 minūtes. Tikpat daudz laika būs nepieciešams arī atpakaļceļam. Upes labais krasts priecē ar staltajām priedēm. Atsevišķos posmos tas ir īsts stāvkrasts ar kraujām malām.

Pusceļā līdz jūrai priežu ielenkumā slejas ainaviskā Lielupes Baltā kāpa, ko varēsim apskatīt no visai neliela attāluma. Redzēsim Buļļupes ieteku un vietu, kur kādreiz atradās ekskluzīvā Vārnukroga zivju kūpinātava, kas padomju okupācijas gados apgādāja vietējos kompartijas bosus.

Tālāk dosimies garām Vakarbuļļu palienes pļavām un piekrastei, ko iecienījuši daudzi makšķerēšanas entuziasti, un iziesim Rīgas līcī. Apmēram stundu baudīsim piekrastes brīvos vējus un atceļā izkuģosim šaurās Lielupes attekas iepretim Buļļuciemam.

Lielupes kreisajam krastam raksturīgi plaši niedrāji, kas veido daudzas saliņas. Starp tām vijas līkloču attekas, kuras ligzdošanai iecienījuši daudzi ūdensputni. Tā kā attekas ir pietiekami dziļas, arī mēs varēsim tās izbraukt ar buru jahtu, pie viena apskatot arī burvīgo Buļļuciema ciematu un savulaik varenās zvejnieku saimniecības “Uzvara” (vēlāk “Jūraslīcis”) 23 ha plašo teritoriju.

Šis būs ideāls jahtas izbrauciena maršruts jebkuros laika apstākļos, lai piedzīvotu ko jaunu un paspētu iemalkot gan dzirkstošo vīnu, gan nobaudīt līdzpaņemtās uzkodas.

REZERVĒ JAHTU IZBRAUCIENAM TAGAD
Piesaki jahtu, izmantojot rezervēšanas formu. Ja radušies jautājumi, iesākumā ieskaties BUJ sadaļā vai sazinies ar mums!

Piezīme: šis maršruts ir viena no idejām, ko vēlamies Jums piedāvāt. Jūs varat rezervēt arī ilgāku brauciena laiku un iekļaut šo maršrutu jūsu izbraucienā vai papildināt to ar citām aktivitātēm pēc jūsu izvēles. Jūs varat brīvi mainīt šo maršrutu pēc saviem ieskatiem, vienojoties par to uz vietas ar jahtas kapteini. Atkarībā no laikapstākļiem, jahtas kapteinis drīkst ieviest izmaiņas maršrutā, ja tas saistīts ar braucēju drošību.