Līdz Daugavas ietekai jūrā

3 stundu izbrauciens no Rīgas centra līdz Daugavas ietekai Rīgas līcī

Klasika ir nemirstīga. Labākais maršruts, ja jahtas izbraucienam varat atvēlēt 3 stundas laika un vēlaties karaliski uzkāpt uz jahtas klāja pašā Rīgas centrā.

Līdz Daugavas ietekai jūrā vai, precīzāk, līdz Rīgas jūras līcim vienā virzienā ar buru jahtu jāburā pusotru stundu. Tātad, trijās stundās tiksim līdz Daugavgrīvas moliem un atpakaļ uz Andrejostu vai Ķīpsalu.

Lai izdotos pavadīt kādu laiku arī jūras piekrastē, iesakām izvēlēties 5 stundu maršrutu. Tad brauciens būs izdevies godam.

Uz jahtas uzkāpsim Rīgas centrā – Andrejostā vai Ķīpsalas jahtklubā un dosimies tuvāk Rīgas jūras līča spirgtumam. 1,5 stundu ilgajā ceļā uz jūru redzēsim Rīgas tirdzniecības ostas šarmu – krānus, konteinerus, kuģus, ogļu, malkas kaudzes un degvielas tvertnes.

Ja ostas skati nav jūsu mīļākais ainavas žanrs, šis būs īstais brīdis celt galdā līdzpaņemto cienastu un sākt šampanieša peldes. Kapteinis pa to laiku atritinās buru, ja būs labvēlīgs vēja virziens, protams.

Daugavas labais krasts šajā 7,6 jūras jūdžu (~14 km) garajā posmā sniedz ekonomikas sirdspukstu pārpilnu industriālas ainavas baudījumu ar ostai tipisku dunoņu fonā. Atkarībā no vēja virziena, Moët & Chandon vai Veuve Clicquot burbuļu ēteriskās nianses ik pa brīdim var tikt papildinātas ar izobutanola, akrilnitrila vai kādas citas ķīmijas neatvairāmo aromātu. Galu galā tā ir osta un tā tam jābūt.

Kreisajā krastā Rīgas tirdzniecības ostas labumi mijas ar dabiskākiem skatiem, ko piedāvā Spilves pļavas. Krastā manāma viena otra māja, kas atsauc atmiņā senākus laikus, īpaši mierīgos vakaros.

Pa upi garām aizslīdēs kuģīši, jahtas, loču kuģi. Ja paveiksies, redzēsim arī kādu milzeni ienākam vai izejam no Daugavas, piemēram, Tallink prāmi, kas startē no Rīgas katru vakaru ap plkst. 18.

Tikai aiz Buļļupes un Mīlestības saliņas, pirms Daugavgrīvas moliem nāsis sajutīs priežu aromātu un skatam pavērsies dabiskāki krasti, Daugavas moli un staltā Daugavgrīvas bāka. Upes kreisā krasta pusi būs aizņēmuši makšķernieku laiviņas.

Sajutuši Rīgas līča svaigo dvašu, griezīsim jahtu atpakaļceļam uz pilsētas centru. Iespējams, kaut kas būs pietrūcis šajā izbraucienā… Iespējams jūras līča apvāršņi aiz Daugavas moliem būs palikuši neatklāti, taču tā gribētos…

Jā, tāda ir burāšanas specifika un Rīgas ģeogrāfija, kas nereti aicina pavadīt uz jahtas ilgāku laiku vai izvēlēties izbraucienu tuvāk Rīgas līcim – no Bolderājas vai Mangaļsalas. Ir par ko padomāt!

REZERVĒ JAHTU IZBRAUCIENAM TAGAD
Piesaki jahtu, izmantojot rezervēšanas formu. Ja radušies jautājumi, iesākumā ieskaties BUJ sadaļā vai sazinies ar mums!

→ Citi jahtas izbraucienu maršruti