Rīga – Jūrmala

Bagātīga Daugavas un Lielupes grīvas apskate ar izbraucienu Rīgas līcī

Mūsu ārvalstu viesi bieži jautā – kādu jahtas izbrauciena maršrutu varat mums piedāvāt, lai tas būtu maksimāli saturīgs un vienlaikus samērā kompakts ilguma ziņā?

Eleganta atbilde uz šim jautājumam būs doties ~3,5 stundas ilgajā un 14,6 jūras jūdzes garajā izbraucienā ar jahtu no Rīgas centra līdz kādam no Jūrmalas jahtklubiem Lielupē. Šis maršruts ļaus izbaudīt pilnu aivanisko spektru sākot no Rīgas ostas industriālās “romantikas” līdz Lielupes grīvas dabiskajiem, priežu meža un niedrāju ieskautajiem krastiem.

Uz jahtas klāja uzkāpsim Rīgas centrā – Andrejostā vai Ķīpsalas jahtklubā un dosimies pretim Rīgas jūras līča svaigajām vēsmām un plašajiem apvāršņiem. 1,5 stundu ilgajā ceļā uz jūru redzēsim Rīgas tirdzniecības ostas šarmu – krānus, konteinerus, kuģus, ogļu, malkas kaudzes un degvielas tvertnes.

Ja ostas skati nav jūsu mīļākais ainavas žanrs, šis ir īstais brīdis celt galdā līdzpaņemtās uzkodas un sākt atspirdzināties šampanieti.

Daugavas krasti šajā apmēram 14 km garajā posmā sniedz ekonomikas sirdspukstu pārpilnu industriālas ainavas baudījumu ar ostai tipisku dunoņu fonā. Atkarībā no vēja virziena, ik pa brīdim uzvēdīs degvielas un citu ķīmisku vielu aromāts.

Tikai pirms pašiem Daugavgrīvas moliem skatam pavērsies dabiskāki un vientulīgāki krasti, Daugavas moli un allaž modrā Daugavgrīvas bāka.

Rīgas līcī varēm ļauties burāšanas burvībai visā krāšņumā. Daugavā vējš parasti ieskrienas un iegriežas līdzīgi kā tunelī un pūš garenvirzienā – vai nu pa ceļam, vai pretim. Ideāli, ja turpceļā mūs pavadīs ceļavējš, pretējā gadījumā brauksim ar motoru.

Pēc 4 noietām (ja auto pa sauszemi brauc, tad jahtas un kuģi attālumu noiet) jūras jūras jūdzēm Rīgas līča piekrastē dosimies Lielupes grīvā. Labajā pusē skatam pavērsies Buļļuciema pludmale, kreisajā pusē – Vakarbuļļu krasts ar 2010. gada pavasara palos izgāztajām priedēm. Lielupes grīva ir ļoti iecienīta vieta atpūtai pie ūdeņiem, īpaši brīvdienās. Tad te sabrauc kuteri, jahtas, pa viļņiem sprēgā ūdensmotocikli, sauļojas slaidas meitenes un smaržo šašliks…

Kā brauciena galamērķi Jūrmalā, Lielupē varam izvēlēties vienu no divām piestātnēm. Lielupe, tāpat kā Daugava, ar jahtu kuģojama no ietekas jūrā līdz tuvākajam tiltam. Lielupē tas ir dzelzceļa tilts pirms kura izvietojies Latvijas jahtklubs un līdz tam jāburā 3,8 jūras jūdzes jeb apmēram 40 minūtes, atkarībā no vēja apstākļiem.

Otra jahtām piemērotā piestātne Lielupē atrodas Buļļuciemā, tikai 20 minūšu attālumā no Lielupes grīvas.
Lielupes krasti visā garumā ir dabiski. Labais krasts stāvs, apaudzis ar mežu, kreisajā krastā ir plaši niedrāji. Krastos redzamas lepnākas un mazāk lepnas privātmājas.

Pusceļā no Lielupes jahtkluba līdz jūras ietekai, upes labajā krastā slejas krāšņā Lielupes Baltā kāpa, kas piesaista lielus un mazus ar iespēju pašļūkt uz dibena pa smiltīm. No kāpas augšas paveras neaizmirstams skats pāri visai Lielupes grīvas apkārtnei. Te iespējams piestāt, izpeldēties un sauļoties. Piekrastes dziļums to atļauj arī palielai buru jahtai ar iegrimi līdz 2,5 metriem.

Lielupes grīvā, Jūrmalas pusē ir nūdistu pludmale, bet pretējā krastā – populāras Vakarbuļļu makšķerēšanas vietas. Var palūgt kapteinim izmest līkumu pa Lielupes gleznainajām attekām – ūdensputnu ligzdošanas vietām un noiet gar bijušā zivju pārstrādes milža – zvejnieku saimniecības “Jūraslīcis” omulīgo ciematu.

Vienlīdz sekmīgi šo pašu maršrutu var baudīt ar jahtu dodoties otrā virzienā – no Jūrmalas uz Rīgas centru.

REZERVĒ JAHTU IZBRAUCIENAM TAGAD
Piesaki jahtu, izmantojot rezervēšanas formu. Ja radušies jautājumi, iesākumā ieskaties BUJ sadaļā vai sazinies ar mums!

Citi jahtas izbraucienu maršruti