Lielupes grīvas apskate

Koncentrēts izbrauciens pa gleznainajām Lielupes grīvas saliņām

Ļoti īss un koncentrēts izbrauciens ar jahtu pa gleznaino Lielupes grīvu no Buļļuciema piestātnes. Ja jahtai varat atvēlēt tikai vienu stundu laika, šis būs ideāls maršruts jebkuros laika apstākļos, lai piedzīvotu ko jaunu un paspētu atkorķēt pudeli laba šampanieša.

Lielupes grīvai raksturīgi plaši niedrāji, kas veido daudzas saliņas. Starp tām vijas līkloču attekas, kuras ligzdošanai iecienījuši daudzi ūdensputni. Turklāt, attekas ir pietiekami dziļas, lai izbrauktu ar buru jahtu, kuras iegrime sasniedz 2,5 metrus.

Upes labajā krastā priežu ielenkumā slejas ainaviskā Lielupes Baltā kāpa, ko varēsim apskatīt no visai neliela attāluma. Starp Lielupes ieteku Rīgas jūras līcī un Balto kāpu redzēsim Buļļupes ieteku un Vakarbuļļu palienes pļavas un piekrasti, ko iecienījuši daudzi makšķerēšanas entuziasti.

Tuvāk jūrai redzēsim stāvkrastu, kas izveidojās pēc pavasara paliem 2010. gadā. Ledus spridzināšanas rezultātā upe mainīja gultni un tika ievērojami noskalots labais krasts kopā ar daudzām priedēm. Tādējādi būsim nonākuši starp Vakarbuļļu pludmali un Lielupes nūdistu pludmali.

Atceļā dosimies garām bijušajai varenās zvejnieku saimniecības “Uzvara” (vēlāk “Jūraslīcis”) 23 ha plašajai teritorijai. Tagad tā pieder Guntim Rāvim un Andrim Šķelem. Abiem kungiem piederošā SIA “Baltā Kāpa” šeit kaldina vērienīgus apbūves plānus ar 42 metrus augstām 12 stāvu ēkām. Šie plāni jau izsaukuši vietējo aktīvistu protestus.

Izbrauciena cena sākot no € 70, ja braucienam izvēlamies jahtu “Turiada”. Braucēju skaits – līdz 12 personām, neatkarīgi no vecuma.

REZERVĒ JAHTU IZBRAUCIENAM TAGAD
Piesaki jahtu, izmantojot rezervēšanas formu. Ja radušies jautājumi, iesākumā ieskaties BUJ sadaļā vai sazinies ar mums!

→ Citi jahtas izbraucienu maršruti